Weryfikacja tożsamości: przelew weryfikacyjny, Instantor, Kontomatik – co to jest?

Przy składaniu wniosku o pożyczkę lub kredyt, często jest wymagana dodatkowa weryfikacja. Jest to zazwyczaj już ostatni etap wnioskowania, który ma na celu potwierdzenie tożsamości osoby ubiegającej się o dodatkowy pieniądz. Istnieją różne metody weryfikujące tożsamość: Instantor, Kontomatik lub przelew weryfikacyjny. Czy wiesz, na czym one polegają?

Przelew weryfikacyjny, Instantor, Kontomatik – co to jest?

2020-03-30

Przelew weryfikacyjny – co to jest?


To najczęściej stosowana forma weryfikacji. Wykonując dla pożyczkodawcy przelew na symboliczną kwotę (zazwyczaj jest to jeden grosz lub złotówka), dostaje on nie tylko tę drobną sumę, ale przede wszystkim dane wnioskującego. To z kolei umożliwia mu porównanie ich z danymi, wpisanymi wcześniej we wniosku o pożyczkę. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby wniosek o pożyczkę wypełniać dokładnie i skrupulatnie, wpisując poprawne dane. Wykonując przelew weryfikacyjny, należy również zrobić go ze swojego konta.

Jeśli dane będą ze sobą zgodne, wówczas pożyczkodawca wie, że wnioskujący o pożyczkę nie podszywa się pod inną osobę. Przelew weryfikacyjny ma na celu uniknięcie sytuacji, gdzie ktoś wnioskuje o pożyczkę, wykorzystując do tego dane innej osoby.

 

Instantor – pożyczka bez przelewania grosza

 

Instantor to alternatywa dla przelewu weryfikującego tożsamość wnioskodawcy. Jej wykonanie jest bardzo łatwe. Wystarczy, że pożyczkodawca udostępni osobie wnioskującej o kredyt w jego firmie usługę Insantor i poprosi o zalogowanie się do bankowości internetowej. Dzięki temu pożyczkodawca będzie miał możliwość sprawdzenia, kto jest właścicielem konta i, ponownie, będzie mógł porównać te dane, z tymi wprowadzonymi we wniosku. 

Kontomatik – na czym polega?


Kontomatik to już ostatnia opcja, jaką omówimy w dzisiejszym artykule. Jeśli zdecydujesz się, by wybrać właśnie tę opcję, będziesz zobowiązany do zalogowania się na swoje konto bankowe. Dzięki temu system Kontomatik będzie miał możliwość pobrania danych osobowych, adresowych i finansowych z Twojego rachunku. Po wylogowaniu informacje te zostają przekazane do pożyczkodawcy. Na ich podstawie podejmie on decyzję o udzieleniu Ci finansowania. 

Źródło: www.kontomatik.pl

Czy te metody są bezpieczne?


Choć procedury te mogą wzbudzać Twoje obawy, nie musisz się o nic martwić. Firmy pożyczkowe dbają, aby Twoje dane były bezpieczne. Pamiętaj, że przelew weryfikacyjny, Instantor i Kontomatik mają służyć jedynie weryfikacji Twojej tożsamości. Te dane nie zostaną wykorzystane w żadnym innym celu, ani nigdzie dalej przekazane.

Powrót