Kredyt na dowód osobisty bez BIK – gdzie znaleźć?

Potrzebujesz pożyczyć dodatkowe środki, lecz nie uzyskujesz stałych dochodów i nie wiesz, gdzie szukać ratunku? Z pomocą przychodzą pożyczki i kredyty online na dowód: bez zaświadczeń o dochodach i bez skomplikowanych formalności. Sprawdź szczegóły!

Kredyt na dowód osobisty bez BIK – gdzie znaleźć?

2020-01-24

Zepsuta pralka, awaria samochodu czy brak bieżących środków na zakup niezbędnych przedmiotów – znasz to? Skąd wziąć dodatkowe środki, gdy pojawią się nieplanowane wydatki? Jak otrzymać pożyczkę online, kiedy nie dysponujesz zaświadczeniem od pracodawcy? Zapoznaj się z ofertą kredytu na dowód osobisty przez internet! Co warto o nim wiedzieć?

Pożyczka na dowód osobisty – co to jest?

Nie trudno się domyślić, że pożyczka na dowód udzielana jest jedynie na podstawie okazania ważnego dokumentu tożsamości. To świetne rozwiązanie, jeśli szukasz finansowania w banku czy instytucji pozabankowej, która ne wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Upewnij się jednak, że Twój dowód osobisty jest ważny, ponieważ jest to kluczowe podczas wnioskowania o ten produkt.

Kredyt na dowód bez umowy o pracę

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że banki i firmy pożyczkowe mogą nie wymagać żadnych dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia o dochodach? Otóż, możliwe jest wzięcie kredytu lub pożyczki na dowód, pracując w oparciu o umowę-zlecenie lub umowę o dzieło. Firmy i banki nie wymagają, byś otrzymywał dochody z umowy o pracę. Pożyczkobiorcy wystarczy, byś wskazał w oświadczeniu źródło i wysokość swoich miesięcznych dochodów, by mógł on określić, czy poradzisz sobie ze spłatą zobowiązania.

Kto może wnioskować o kredyt na dowód?

Dobra wiadomość jest taka, że nie ma jasno określonych zasad, co do otrzymania pożyczki na dowód. Podstawowe wymogi to:

  • posiadanie ważnego dowodu osobistego,
  • posiadanie konta bankowego,
  • otrzymywanie stałych dochodów.


Jest to więc często jedyna szansa otrzymania dodatkowych środków, jeśli masz złą historię kredytową, negatywne wpisy w BIK czy otrzymujesz dochody z innych źródeł niż umowa o pracę (np. z umowy o dzieło, umowy-zlecenie, świadczeń rodzinnych, emerytury czy renty).

Ile i na jak długo można pożyczyć?

Z uwagi na brak szczegółowej weryfikacji klienta, pożyczkę na dowód możesz wziąć zazwyczaj w kwocie do 5 000 zł. Spłata najczęściej musi się odbyć jednorazowo, czyli w jednej racie w określonym terminie, np. po 30, 45 czy 60 dniach lub w kilku ratach rozłożonych na kilka miesięcy. Banki oferują wyższe kwoty kredytów na dowód – nawet do 20 000 zł, lecz musisz się wówczas liczyć z tym, że zostaniesz zweryfikowany w bazach dłużników (np. BIK, BIG czy ERIF), więc musisz posiadać dobrą historię kredytową.

Gdzie znaleźć kredyt lub pożyczkę na dowód?

Zarówno banki, jak i firmy pozabankowe mają w swojej ofercie pożyczki i kredyty na dowód. Różnica między produktami w tych dwóch instytucjach jest jednak spora. Banki zazwyczaj weryfikują swoich klientów w bazach dłużników, zaś firmy pozabankowe są w stanie pożyczyć środki bez sprawdzania pożyczkobiorcy. Co za tym idzie, banki są w stanie pożyczyć więcej w porównaniu z instytucjami pożyczkowymi.

Pożyczki na dowód bez BIK znajdziesz więc jedynie w firmach pożyczkowych pozabankowych.

Jeśli szukasz dobrego kredytu na dowód lub pożyczki online bez zaświadczeń, pamiętaj o podstawowych zasadach odpowiedzialnego pożyczania. Przede wszystkim, porównaj koszty finansowania od różnych firm pozabankowych lub banków, by wybrać tę najtańszą. Po drugie, pożycz tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz. Powodzenia! 

Powrót