Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczkę ratalną? Sprawdź!

Chcesz złożyć wniosek o pożyczkę ratalną? Nie wiesz, czy to produkt odpowiedni dla Ciebie? Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczkę z firmy pozabankowej. Jakie wymagania stawiają pożyczkodawcy?

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczkę ratalną? Sprawdź!

2020-01-24

Pożyczka przez internet może być wybawieniem w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Jeśli kwota szybkiej pożyczki gotówkowej, tzw. chwilówki, nie będzie wystarczająca, warto wówczas wziąć pod uwagę pożyczkę ratalną. Czy jest to produkt dla każdego? Jakie wymagania stawiają firmy pożyczkowe? Kto może dostać pożyczkę ratalną online?

Sprawdź odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania przez osoby ubiegające się o pożyczkę przez internet. 

1. Granice wiekowe: czy są pożyczki dla osób od 18 lat?

Owszem, na rynku możesz znaleźć pożyczki od 18 lat. Częściej jednak firmy pożyczkowe wymagają, by ich klient miał ukończone min. 21 lat. Nikogo nie powinno to dziwić – młode osoby, które dopiero osiągnęły pełnoletniość, nie powinny wkraczać w dorosłe życie z zadłużeniem na starcie. To powinna być dobrze przemyślana decyzja, gdyż każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić w wyznaczonym terminie i to z odsetkami!


Górna granica wieku pożyczkobiorcy to zazwyczaj 65 – 75 lat w zależności od instytucji pożyczkowej. 

2. Ile trzeba zarabiać, by dostać pożyczkę?


Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Większość firm pożyczkowych w ogóle nie będzie zainteresowana wysokością Twoich dochodów. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy będziesz się ubiegać o duże pieniądze – wówczas firma zechce sprawdzić, czy dasz radę spłacić swoje zobowiązanie i czy wysokość comiesięcznej raty nie będzie wyższa niż Twoje miesięczne zarobki. Jeśli więc planujesz wziąć finansowanie na niższą kwotę, nie musisz się obawiać o to, że za mało zarabiasz. 


Pamiętaj jednak, żeby dokładnie przekalkulować, czy będziesz w stanie regularnie spłacać pożyczkę! Zrób zestawienie swoich miesięcznych wydatków i opłat stałych (np. czynsz i rachunki) i sprawdź, ile wolnych środków zostanie Ci z wypłaty po ich odjęciu. Pożyczka to zobowiązanie na wiele miesięcy. Pomyśl więc, czy na pewno Cię na nią stać.

3. Wymagane dokumenty – co trzeba przygotować?


Pożyczki online od firm pożyczkowych tym różnią się od produktów bankowych, że nie wymagają zbyt wielu formalności i kompletu dokumentów. W zasadzie jedyne, czym musisz dysponować, wnioskując o zobowiązanie, jest dowód osobisty. Pożyczki na dowód są teraz bardzo popularne, zwłaszcza w internecie. Jeśli wnioskujesz o pożyczkę na dużą kwotę, możesz oczywiście zostać poproszony o dodatkowe druki, np. zaświadczenie o dochodach. W innych przypadkach z pewnością wystarczy Ci dokument tożsamości.

4. Warunek konieczny: konto bankowe


Zastanawiasz się, w jaki sposób otrzymasz środki z pożyczki? Otóż, zostaną one wpłacone na Twoje konto bankowe. Dlatego jest to warunek konieczny podczas wnioskowania o pożyczkę przez internet. Już na etapie składania wniosku pożyczkowego będziesz poproszony o podanie numeru konta osobistego i prawdopodobnie będziesz zobowiązany wykonać za jego pomocą przelew weryfikacyjny. 


Co to jest przelew weryfikacyjny? Jest to metoda weryfikacji danych osobowych klienta. Dlatego ważne jest, byś wykonał go z rachunku, którego jesteś właścicielem. Na przelewie muszą widnieć takie same dane, jak w dowodzie osobistym, czyli imię i nazwisko oraz PESEL nadawcy. Przelew weryfikacyjny wykonuje się zazwyczaj w kwocie 1 gr lub 1 zł.

5. Historia kredytowa – czy ma znaczenie?


Jeśli w przeszłości zaciągałeś już jakieś zobowiązania i spłacałeś je regularnie, z pewnością wpłynie to pozytywnie na szanse uzyskania przez Ciebie zobowiązania. Pod uwagę zostaną wzięte wszelkie pożyczki, kredyty, karty kredytowe czy zakupy, które brałeś na raty. Firmy pożyczkowe mają dostęp do baz dłużników (np. Biura Informacji Kredytowej czy Biura Informacji Gospodarczej), dzięki czemu mogą sprawdzić, jak w przeszłości radziłeś sobie ze spłatą zobowiązań. 

Pożyczka bez BIK: czy to możliwe? Tak, na rynku funkcjonują firmy, które nie sprawdzają baz dłużników. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą się pochwalić dobrą historią kredytową. Zazwyczaj będą one jednak nieco droższe lub pożyczkodawca będzie wymagał zaświadczenia o dochodach. W takiej sytuacji możesz poszukać pożyczki na dowód, pożyczki społecznościowej lub pożyczki od osoby prywatnej. Zawsze pamiętaj jednak, by być czujnym i dokładnie weryfikować wszelkie koszty związane z wzięciem zobowiązania.

 

Czy już wiesz, jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pożyczkę przez internet? Jak widzisz, pożyczki online to mniej formalności i dokumentów oraz szybszy proces niż w przypadku wnioskowania o produkty bankowe.

Powrót