Pierwszy kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

Chcesz wnioskować o swój pierwszy kredyt gotówkowy, ale obawiasz się, że żaden bank nie udzieli Ci finansowania? Sprawdź, jak otrzymać pierwszy kredyt i gdzie szukać najlepszych ofert!

Pierwszy kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

2020-07-07

Właśnie doszedłeś do takiego etapu w swoim życiu, że pilnie potrzebujesz gotówki? Na dodatek będziesz wnioskować o pożyczkę po raz pierwszy? Nie wiesz gdzie i jak ubiegać się o pożyczkę? Bez obaw – wszystko Ci wyjaśnimy! Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się więcej!

 

Zadbaj o swoją historię kredytową

Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt lub pożyczkę, ważne abyś zadbał o swoją historię kredytową. Jeśli nigdy nie brałeś nic na raty, dla banku czy też firmy pożyczkowej jesteś czystą, nieodgadnioną kartą – nie wiedzą, czego mogą się po Tobie spodziewać. Czy będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązanie? Czy raty będziesz spłacać regularnie? Czy może będziesz mieć opóźnienia w spłatach? Z Twoją drobną pomocą mogą poznać odpowiedzi na te pytania już wcześniej i w pełni Ci zaufać.

Zanim zawnioskujesz o kredyt lub pożyczkę wyrób sobie pozytywną historię kredytową. Nie wiesz, jak to zrobić? Spokojnie, zaraz podsuniemy Ci parę pomysłów:

  • kup sprzęt na raty – to pierwszy drobny kroczek, który pokaże instytucjom finansowym, że potrafisz sobie radzić z zobowiązaniem.

  • debetuj swoje konto – na swoim rachunku ROR masz możliwość założenia debetu. Zrób to śmiało – debet wlicza się do historii kredytowej. Możesz być pewien, że jeśli nigdy go nie przekroczysz, nie poniesiesz dodatkowych kosztów, a tym samym polepszysz swoją zdolność kredytową.

  • skorzystaj z finansowania – postaraj się o niewielki kredyt lub pożyczkę ratalną. To może być suma 1 000 lub 2 000 zł. Jeśli będziesz w stanie poradzić sobie z takim zobowiązaniem, pokażesz, że spłacanie kredytu to dla Ciebie bułka z masłem!

 

Określ warunki swojego kredytu

Jeśli Tworzenie historii kredytowej masz już za sobą, czas by określić swoje warunki. Spokojnie zastanów się nad poniższymi kwestiami:

  • Jaka kwota kredytu jest Ci potrzebna?
  • Jaką wysokość raty chciałbyś spłacać?
  • Jaką najwyższą ratę byłbyś w stanie spłacić?
  • Jaki najwyższy koszt całkowity kredytu będziesz w stanie pokryć?
  • Na jaki okres czasu chcesz rozciągnąć spłatę kredytu? 

Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania, czas przejść do wyboru firmy pożyczkowej lub banku. 

 

W jakiej firmie pożyczkowej lub banku ubiegać się o pierwszy kredyt?

Wnioskując o pożyczkę pierwszy raz i nie mając na swoim koncie negatywnych wpisów w bazach dłużników, warto zdecydować się na kredyt w banku. Możesz liczyć na korzystniejsze warunki w postaci RRSO czy oprocentowania, niż w firmie pożyczkowej. Poza tym, gdyby się nie udało, zawsze “planem B” może być właśnie firma pozabankowa. Tę opcję warto zostawić sobie w zapasie. 

Zanim złożysz wniosek o kredyt w konkretnym banku, zapoznaj się z warunkami, jakie oferują poszczególne instytucje. Porównaj je do odpowiedzi, które udzieliłeś na swoje pytania. Sprawdź, który z banków najlepiej spełnia Twoje wymagania. 

Pamiętaj, chcąc poznać najlepszą ofertę kredytu bankowego możesz skorzystać z porównywarek finansowych lub porad eksperta. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i dowiesz się więcej. Warto skorzystać z fachowej pomocy, by uzyskać kredyt na jeszcze lepszych warunkach. 


Sprawdź ranking kredytów gotówkowych!

Powrót