Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Znalezienie odpowiedniej oferty kredytu gotówkowego może zająć sporo czasu – tym bardziej wtedy, kiedy robisz to po raz pierwszy. Brak doświadczenia, wiedzy oraz zmęczenie długotrwałym poszukiwaniem może doprowadzić do tego, że wybierzesz nieodpowiednią i niekorzystną ofertę dla siebie. Jak tego uniknąć? Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

2020-08-24

 

Doradca kredytowy - kto to jest?


Na początku wyjaśnijmy tę kwestię - kim jest doradca kredytowy? To osoba, która swoje życie zawodowe wiąże z kredytami. Obowiązkiem doradcy kredytowego jest udzielenie Ci niezbędnych informacji na temat dostępnych na rynku ofert kredytowych, przedstawienie ich zalet, a także wad, uwrażliwienie Cię na niektóre punkty (szczegóły ofert) oraz pomoc w wyborze tej jednej, konkretnej oferty.

Doradca kredytowy to profesjonalista, bowiem aby móc pełnić swój zawód, musi on uzyskać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. 

 

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?


Nie znasz się na kredytach bankowych, a chcesz wybrać korzystną ofertę? Sprawdźmy, co możesz zyskać, udając się do doradcy finansowego!

  • Oszczędność czasu – godziny spędzone na poszukiwaniu i porównywaniu ofert online mogą pójść w niepamięć. Doradca zrobi to za Ciebie! Kolejną opcją jest skorzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych, w której znajdziesz oferty od różnych banków w jednym miejscu.

  • Wygoda – nie musisz się niczym martwić. Doradca pomoże Ci w wyborze optymalnej oferty. W dzisiejszych czasach nie musisz nawet opuszczać domu, aby skorzystać z pomocy profesjonalisty – wszystko możesz załatwić online!

  • Szczegóły oferty – jeśli raz skorzystać z pomocy doradcy finansowego, z pewnością zdobędziesz niezbędną wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w przyszłości!

  • Lepsze warunki kredytu – doradca finansowy może pomóc Ci w negocjacji lepszych warunków kredytowych, dzięki czemu dostaniesz korzystniejszą ofertę!

  • Gwarancja dobrego wyboru – jeśli zaufasz osobie z wieloletnim doświadczeniem w branży, możesz być pewien, że podejmiesz dobrą decyzję w sprawie kredytu.

  • Unikniesz stresu – dzięki skorzystaniu z usług doradcy, unikniesz stresu, który trwałby przez cały okres poszukiwania odpowiedniej oferty.

 

Kiedy udać się do doradcy kredytowego?


Jeśli nie masz doświadczenia we wnioskowaniu o kredyt czy pożyczkę, a ilość informacji i szczegółów Cię przytłacza, powinieneś udać się do doradcy kredytowego. Warto również skorzystać z jego usług w momencie, gdy wnioskujesz o kredyt na większą kwotę, np. kredyt hipoteczny. Wtedy będziesz mieć pewność, że prawidłowo wypełnisz wszystkie formalności. Co ważne, wizyta u doradcy kredytowego jest bezpłatna!

 

Jak wygląda wizyta u doradcy finansowego?

Z pewnością zastanawiasz się, jak wygląda taka standardowa wizyta u doradcy finansowego i o co będzie Cię pytał? Poniżej zebraliśmy szczegóły dotyczące informacji, jakie będziesz musiał mu podać:

  • W pierwszej kolejności doradca kredytowy zapyta Cię o wysokość Twoich zarobków; doradca finansowy musi wiedzieć jak wygląda Twój aktualny budżet.

  • Następnie zostaniesz zapytany o cel kredytu – to podstawowa informacja, jaką będziesz musiał podać w pierwszej kolejności. Bez względu na wysokość kredytu, będziesz musieć podać informację, w jakim celu się o niego ubiegasz.

  • Kiedy odpowiesz już na te pytania, doradca kredytowy będzie musiał udzielić Ci informacji o kredycie, o jaki się ubiegasz – niezbędnej dokumentacji bankowej, a także sporządzeniu umowy

 

Pamiętaj, że doradca finansowy to coś zupełnie innego, niż pośrednik finansowy. O ile doradca finansowy ma za zadanie udzielenia Ci rzetelnych informacji na temat dostępnych na rynku ofert kredytowych, tak pośrednik będzie promował firmy, z którymi ściśle współpracuje.
Podsumowując: zachęcamy do skorzystania z usług tego specjalisty, jeśli na gruncie kredytów czujesz się niepewnie. Taka wizyta z pewnością Ci pomoże!

Powrót