Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Masz więcej niż jedno zobowiązanie kredytowe? Płacisz kilka rat różnym bankom? Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. Z pewnością spotkałeś się z tym pojęciem niejednokrotnie. Czy wiesz, co to jest i na czym on polega?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

2021-01-14

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Jeśli posiadasz więcej niż jedno zobowiązanie kredytowe, konsolidacja jest ofertą idealną dla Ciebie. Dzięki niej nie będziesz musiał pamiętać o spłatach rat – kiedy, któremu bankowi i ile. Zapomnij o tym! Dzięki konsolidacji w wygodny sposób zajmiesz się wszystkimi swoimi kredytami. Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Zyskasz szansę, by w wygodny sposób pozbyć się uciążliwych zobowiązań. 


Kto może wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja to idealne rozwiązanie dla osób chcących zmniejszyć wysokość swoich miesięcznych rat, uporządkować swoją bieżącą sytuację finansową, a także pozbyć się ciężaru płatności dla różnych instytucji. 

Kredyt konsolidacyjny to oferta bankowa, dlatego też, aby się o niego ubiegać, musisz spełniać kryteria banku: posiadać stałe dochody, mieć pozytywną historię kredytową oraz inne zobowiązania, które połączysz w jedno dzięki konsolidacji. 

 

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty kredytów konsolidacyjnych?

Pamiętaj, że zanim złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny, musisz dokładnie zapoznać się z ofertą. Czy wiesz, na co zwracać uwagę, ubiegając się o kredyt konsolidacyjny?

 • Wysokość raty po konsolidacji – konsolidacja daje Ci szansę połączyć wszystkie zobowiązania w jedno. Zwróć jednak uwagę, czy wysokość raty po konsolidacji będzie dla Ciebie odpowiednia. Upewnij się, że jesteś w stanie ją spłacać. Pamiętaj, że wysokość raty po konsolidacji powinna być niższa od sumy dotychczasowych obciążeń.

 • Całkowita kwota do spłaty – im niższa całkowita kwota do spłaty, tym lepiej dla Ciebie. Wybierz tę ofertę, w której będziesz dopłacał jak najmniej.

 • Okres spłaty konsolidacji – im dłuższy okres spłaty, tym niższa kwota miesięcznej raty, ALE wyższy koszt całkowity kredytu!
 • Prowizja za udzielenie kredytu konsolidacyjnego sprawdź wysokość prowizji i upewnij się, że jesteś w stanie ją pokryć z bieżących środków!
 • RRSO to podstawowy czynnik, na który zwracamy uwagę, przy wnioskowaniu o kredyt lub pożyczkę (bez względu na rodzaj).
 • Zabezpieczenia w niektórych sytuacjach bank wymaga wykupienia dodatkowego ubezpieczenia przy udzieleniu kredytu. Upewnij się, czy jest tak również w tym przypadku.

 

Jakie kredyty możesz połączyć dzięki konsolidacji?

Z pewnością zastanawiasz się, czy istnieje jakieś ograniczenie, co do rodzajów kredytów, które możesz połączyć w jeden, dzięki konsolidacji. Uspokajamy – nie ma czegoś takiego. Jeśli w tym samym czasie spłacasz kredyt gotówkowy i samochodowy, spokojnie możesz je połączyć w jedną ratę. 

 

W jakich bankach możesz wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Na rynku istnieje wiele banków, które oferują swoim klientom konsolidację. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych ofert, sprawdź:

Kasa Stefczyka: Pożyczka Fit Konsolidacja
 • Od 1000 zł do 150 000 zł z atrakcyjnym oprocentowaniem.

 • Okres spłaty od 12 do 120 miesięcy.

 • Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

  Sprawdź >>
Alior Bank: Pakowna konsolidacja
 • Od 30 000 zł do 150 000 zł.

 • Okres kredytowania do 10 lat.

 • Możliwość złożenia wniosku o dodatkową gotówkę.

  RRSO 11,11%

  Sprawdź >>
Santander Bank Polska: Kredyt konsolidacyjny
 • Kwota kredytu nawet do 300 000 zł.

 • RRSO 9,16%.

  Wypłata gotówki nawet w 1 dzień!

  Sprawdź >>
Millenium Bank: Kredyt konsolidacyjny

 

Czy warto wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem godnym uwagi, jeśli posiadasz więcej, niż jedno zobowiązanie kredytowe. Warto się mu przyjrzeć, jeśli chcesz połączyć kilka kredytów w jedną wygodną do spłaty ratę. Pamiętaj jednak, aby dokładnie zapoznać się z warunkami i porównać kilka ofert - dzięki temu z pewnością uda Ci się wybrać najlepszą ofertę!

Powrót