Zdolność kredytowa — czym jest i od czego zależy?

2023-09-11

Zdolność kredytowa — czym jest i od czego zależy?

Zdolność kredytowa ocenia możliwości finansowe kredytobiorcy związane z prawdopodobieństwem terminowego regulowania kredytu. Każdy bank przeprowadza ocenę zdolności kredytowej celem weryfikacji bezpieczeństwa terminowego pokrycia zobowiązania. A także możliwej do zaproponowania kwoty kredytu gotówkowego bądź kredytu hipotecznego, a także czasu, na jaki powinien być ustalony okres spłaty.

Zdolność kredytową analizuje się przede wszystkim pod kątem wnioskowanej kwoty kredytu, która jest czynnikiem determinującym obraz całego badania.


Wcześniejsza spłata kredytu - czy warto?

2023-08-18

Wcześniejsza spłata kredytu - czy warto?

Niejeden kredytobiorca pod koniec miesiąca zagląda na swoje konto bankowe, gdzie w podsumowaniu wydatków widnieje kwota raty kredytu. Świadomość, że pieniądze z tego tytułu będą ubywać z rachunku przez następne 5, 10 albo nawet 20 lat może popsuć humor nawet najbardziej pogodnemu klientowi. Jednakże zawsze istnieje możliwość nadpłacania zobowiązania. Pozwala to szybciej uwolnić portfel od wydatków ratalnych, ale też realnie zaoszczędzić.

 


Ranking pożyczek ratalnych maj 2022

2021-07-13

Ranking pożyczek ratalnych online – maj 2022

Czy wiesz, czym się kierować, szukając najlepszej oferty finansowania? Przede wszystkim warto porównać pożyczki od różnych pożyczkodawców! My zrobiliśmy to za Ciebie. Sprawdź, gdzie warto pożyczyć dodatkowe środki. Przedstawiamy ranking pożyczek ratalnych!


Ranking kredytów gotówkowych – maj 2022

2021-06-09

Ranking kredytów gotówkowych – maj 2022

Szukasz kredytu gotówkowego, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i możliwości finansowe? Koniecznie zapoznaj się z najnowszym rankingiem kredytów gotówkowych! Nasi eksperci wybrali dla Ciebie najlepsze oferty, o które możesz wnioskować online!


Kredyt przez internet, a kredyt w banku – różnice

2021-04-26

Kredyt przez internet, a kredyt w banku – różnice

Zastanawiasz się, czy wzięcie kredytu online to dobry pomysł? Sprawdź różnice między wnioskowaniem o kredyt przez internet, a w banku. Co się bardziej opłaca? Czy któraś z tych opcji jest korzystniejsza? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście.


Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt

2021-03-08

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak sprawdzić, czy ktoś wziął na Ciebie kredyt? Oszustwa finansowe są coraz bardziej powszechne i dzieją się tuż obok. Słyszymy o nich nie tylko w telewizji, ale także od najbliższych znajomych. Większość z nas zna kogoś, kto stracił jakąś kwotę pieniędzy, dał się oszukać. W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak sprawdzić, czy ktoś wziął kredyt na Twoje dane!